Alleen kortdurend voor anker gaan mogelijk op het Braassemermeer en de Kagerplassen
Om overlast te voorkomen, de veiligheid op het water te bevorderen en de natuurwaarden en oevers te beschermen, heeft het college op basis van de APV (Algemene Plaatselijke Verordening) een aantal watergebieden aangewezen waar waterrecreanten niet met een vaartuig voor anker mogen gaan, of alleen onder bepaalde voorwaarden.
Bekijk de bekendmaking op Overheid.nl voor een situatietekening van deze gebieden. Voor de rode gebieden is voor anker gaan alleen toegestaan tussen 09:00 en 22:00 uur. Voor de oranje gebieden (Spijkerboor, Kever, een deel van de Balgerij en het Braassemermeer buiten de vaargeul) is het innemen van een ligplaats beperkt tot maximaal 3 x 24 uur buiten de oeverzones. Voor het Vennemeer geldt een maximale ligduur van 7 x 24 uur buiten de oeverzones, zoals dit ook geldt voor het Teylingse deel van het meer. Voor private aanlegsteigers geldt deze tijdsbeperking niet.
Het college wil met dit verbod het langdurig afmeren van vaartuigen op de genoemde openbare wateren tegenhouden. Dit moet bijdragen aan een prettige en veilige waterervaring voor iedereen en de natuur beschermen.