Buurtbemiddeling Kwadraad ook komende drie jaar in Kaag en Braassem
Per 1 januari 2025 hebben de gemeente Kaag en Braassem, WYwonen en Woondiensten Aarwoude opnieuw een samenwerkingsovereenkomst ondertekend met Buurtbemiddeling Kwadraad. Deze overeenkomst heeft een looptijd van drie jaar. Na de positieve resultaten van het afgelopen jaar is ervoor gekozen om deze samenwerking voort te zetten.
Buurtbemiddeling Kwadraad biedt ondersteuning bij het oplossen van conflicten tussen buren. Met advies, informatie en bemiddeling streeft Kwadraad naar wederzijds begrip en een betere woonomgeving.
Wat is buurtbemiddeling?
De meeste mensen wonen prettig met hun buren, maar soms ontstaan er ergernissen of conflicten. Als emoties oplopen, wordt een constructief gesprek vaak lastig. Buurtbemiddeling biedt dan uitkomst.
Kwadraad Buurtbemiddeling helpt bewoners om conflicten zelf aan te pakken. Als advies en informatie niet genoeg zijn, kunnen onafhankelijke bemiddelaars worden ingeschakeld. Deze deskundige vrijwilligers luisteren naar beide partijen, zonder partij te kiezen. Samen met de buren zoeken zij naar een oplossing. Ook wanneer emoties hoog oplopen, zorgen de bemiddelaars ervoor dat het gesprek constructief blijft en de kern van het probleem wordt aangepakt.
Voor alle inwoners beschikbaar
Buurtbemiddeling is gratis beschikbaar voor alle inwoners van Kaag en Braassem. Meer informatie over Kwadraad Buurtbemiddeling is te vinden op www.kwadraad.nl/buurtbemiddeling.
(Op de foto: Peter Hoogvliet, directeur WYwonen, Bianca van Born- de Groot, regiodirecteur markt en strategie Noord, Erik van der Velde, directeur woondiensten Aarwoude en burgemeester Astrid Heijstee.)