Uw kind laten meedoen met sport of cultuur?

Weet dan dat er mogelijkheden zijn. Als er thuis te weinig geld is, helpt het Jeugdfonds Sport & Cultuur. Ze betalen de contributie of lesgeld en als het budget het toelaat, attributen zoals sportkleding, dansschoenen of de huur van een instrument.

Wat zijn de voorwaarden?

  • Uw kind is niet ouder dan 17 jaar.
  • U heeft een laag inkomen of weinig eigen vermogen.

Het gaat dan om een inkomen van maximaal 120% van de geldende bijstandsnorm op rijksoverheid.nl. De vermogensgrens vindt u op rijksoverheid.nl.

Hoe aanvragen?

Ouders/verzorgers en kinderen kunnen niet rechtstreeks een aanvraag indienen bij het Jeugdsportfonds. Dit kan alleen gedaan worden door een tussenpersoon (ook wel intermediair genoemd). Vraag dit bijvoorbeeld aan de juf of meester op school, bij het Kernteam Kaag en Braassem of de Papierwinkel van de Driemaster. Ook op de website Jeugdfond Sport & Cultuur staat een lijst met intermediairs. Zij kunnen u verder helpen.

Tip

U kunt voor sportkleding een kindpas aanvragen via de website van Elk kind doet mee.