Bomen krijgen een TreeTag

Vanaf vandaag krijgen 10 bomen in de gemeente een TreeTag. Op deze posters is te zien wat iedere boom bijdraagt aan zijn directe omgeving. Gemeente Kaag en Braassem doet daarmee mee aan de Europese bewustwordingscampagne #EUTreeTag van Pius Floris Boomverzorging.

Wat doet deze boom?

Een TreeTag laat onder meer zien hoeveel regenwater een boom opvangt, hoeveel zuurstof hij produceert en hoeveel koolstof hij opslaat. De koolstofopslag wordt ook vertaald naar een equivalent aantal autokilometers. Daarnaast staan onder andere de boomsoort, stamdiameter, hoogte en het bladoppervlak op de poster. 
“Veel van wat bomen voor onze leefomgeving betekenen, blijft onzichtbaar en onbesproken,” zegt wethouder Dolf Kistemaker. “Met deze TreeTag-campagne laten we zien waarom bomen een belangrijke rol spelen voor de leefbarheid in onze dorpen en en waarom bescherming en behoud van gezonde bomen essentieel zijn.”

TreeTags in Kaag en Braassem

In Kaag en Braassem zijn 10 bomen geselecteerd voor de campagne. De TreeTags zijn te vinden bij:

  • Witte paardekastanje, Zuideinde, Hoogmade
  • Treurwilg, Westban, Leimuiden
  • Gewone plataan, Herenweg, Rijnsaterwoude
  • Moeraseik, Tjalk, Oude Wetering
  • Grootbladige els, Kerkstraat, Oude Wetering
  • Gewone plataan, Herenweg, Rijnsaterwoude
  • Zomereik, Hertogspark, Rijpwetering
  • Moerascypres, Stationsstraat, Roelofarendsveen
  • Grootbladige els, Watermunt, Woubrugge
  • Rode beuk, Comriekade, Woubrugge

In Nederland doen dit jaar dertig gemeenten met in totaal 274 bomen mee. De campagne vindt plaats in twaalf Europese landen.

Tree tag Moerascypres aan de Stationsstraat (Roelofarendsveen)

De Moerascypres (Taxodium distichum) aan de Stationsstraat in Roelofarendsveen is bijvoorbeeld geselecteerd voor de actie. Een bijzmoerascypres_Stationsstraat RVondere boom met een indrukwekkende hoogte van wel 21 meter, een stamdiameter van bijna 1 meter en een bladoppervlak van 1.141 vierkante meter! De boom is jaarlijks goed voor 214 dagen zuurstof voor één persoon en kan in totaal 12.027 liter water vasthouden om overstroming te voorkomen. Daarnaast heeft de boom in zijn hele leven in totaal 6.412 kilo CO2 opgenomen en opgeslagen als koolstof, wat praktisch neerkomt op een compensatie voor 58.778 km gereden autokilometers. Terecht dus dat deze boom in het zonnetje wordt gezet!