Presentatie ontwerp clubgebouw Grietpolder
Bij de Grietpolder Ontwikkeling in Leimuiden komen er niet alleen 220 woningen, maar komt er ook een nieuw multifunctioneel clubgebouw voor zowel IJsclub Nut & Vermaak als Scouting ’63. Op donderdagavond 7 mei ondertekende wethouder Yvonne Peters-Adrian namens de gemeente de overeenkomst met architectenbureau TOMDAVID Architecten.
De verenigingen hebben een programma van eisen opgesteld en vertaald in een ontwerpvoorstel. TOMDAVID Architecten heeft de architectenselectie gewonnen. Het plan voorziet een prachtig nieuw multifunctioneel clubgebouw voor zowel IJsclub Nut & Vermaak, Scouting ’63 alsook Stichting Vakantie Kinderweek ’77. Voor IJsclub Nut & Vermaak is daarnaast een asfaltskeelerbaan in het plan opgenomen.
Architectenbureau TOMDAVID Architecten gaat het ontwerp met de verenigingen en de gemeente gezamenlijk verder uitwerken. Op 7 mei is het contract tussen de architect en gemeente ondertekend. Als alles volgens plan verloopt, wordt in 2027 een eerste paal van het clubgebouw in de grond gezet.
Verdere ontwikkelingen verenigingen
Volkstuinders Vereniging Leimuiden krijgt een volledig nieuw complex ter beschikking. Zij zijn druk bezig met opstellen van de technische omschrijving voor het contracteren van een aannemer voor hun complex. IJsclub Nut & Vermaak verdiept zich in de constructie en verschillende vormen van skeelerbanen.
Woningbouwontwikkeling Grietpolder
Naast de ontwikkeling van het clubgebouw, komen er ook 220 huizen in de Grietpolder. Het vastgestelde TAM-omgevingsplan hiervoor lag t/m 6 mei ter inzage. Als er geen bezwaren zijn binnengekomen bij de Raad van State, kan er begonnen worden met de voorbereiding van de realisatie.