Stichting Cultureel Erfgoed Jacobswoude en Modelbouwvereniging Woubrugge nemen exploitatie voormalige brandweergarage op zich
De Modelbouw Vereniging Woubrugge en de Stichting tot Behoud van het Cultureel Erfgoed van Jacobswoude maken al meer dan veertig jaar gebruik van de voormalige brandweergarage aan Dr. Lothlaan 1 in Woubrugge. Dinsdag 10 juni hebben de partijen en de gemeente een bruikleenovereenkomst ondertekend.
Stichting tot Behoud van het Cultureel Erfgoed van Jacobswoude is al sinds 1953 gehuisvest in de Dr. Lothlaan 1. De Modelbouwvereniging Woubrugge kwam daar in 1983 bij. Met het ondertekenen van de overeenkomst zijn duidelijke afspraken gemaakt over het gebruik en het beheer van het pand. De gebruikers nemen de exploitatie van het gebouw op zich, terwijl de gemeente verantwoordelijk blijft voor het groot onderhoud. “Beide gebruikers stellen de prettige samenwerking met de gemeente zeer op prijs en zijn verheugd dat met deze stap een belangrijke voorwaarde voor het voortbestaan is vervuld”
Voordat de nieuwe regeling van kracht wordt, gaat de gemeente de komende maanden groot onderhoud uitvoeren aan het gebouw. Hiermee wordt het energieverbruik van het pand aanzienlijk verlaagd.
Wethouder Gerben van Duin is ook positief: “Met deze overeenkomst onderstrepen we het belang van cultureel erfgoed en verenigingsleven in onze gemeente. We zijn blij dat het pand een duurzame toekomst tegemoet gaat, in handen van betrokken gebruikers.”